Yeni adresimiz www.filmbabasi.net olmuştur.
TR Dublaj TR Altyazı Fragman
856 Görüntülenme
İnternetin Öz Evladı: Aaron Swartz’ın Hikayesi (2014) izle
8.0 IMDB Puanı

İnternetin Öz Evladı: Aaron Swartz’ın Hikayesi (2014) izle

(The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi FilmBuff
  • Film Süresi 1sa 45dk
Dahi bir gencin internete yön vermesini anlatan İnternetin Öz Evladı: Aaron Swartz’ın Hikayesi 2014 senesinde The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz adıyla çıkan biyografi ve belgeseldir. RSS gibi bir çok teknolojinin gelişmesinde ön ayak olan ve Reddit’i kuran kişi Aaron Swartz’ın hayatını ele almaktadır. İnternetin Öz Evladı: Aaron Swartz’ın Hikayesi izle olarak sitemizde türkçe dublaj full kalitede bedava seyredin.

İnternetin Öz Evladı: Aaron Swartz’ın Hikayesi türkçe dublaj izle, henüz daha 13 yaşında iken teknoloji ödülleri almaya başlayan bu gencin başı mahkemelerle sürekli derttedir. Erken yaşlarında tanıştığı bilgisayar sayesinde JSTOR dahil olmak üzere Amerika mahkemelerinde bulunan 4 milyondan fazla dosyayı insanların erişebileceği hale getirmiştir. Aaron Swartz şimdilerde kullanılan Wikipedia’nın atası olarak adlandırılacak bir sistemi çocuk yaşlarında yazmıştır. İnternetin Öz Evladı: Aaron Swartz’ın Hikayesi izle belgeselini film babasında kesintisiz olarak bulabilirsiniz. Aaron yıllarca internetin özgür olması gerektiği ve insanların bilgiye özgürce ulaşması gerektiğini şiddetle savunmuştur. Buna rağmen yasadışı dosya indirme ve bilgi korsanlığı gibi onlarca suçtan yargılanmaya başlayıp bunaltıcı bir dönemin içerisine girmiştir. Yaptıkları ile internet alemin büyük bir iz bırakmayı başaran Aaron Swartz her zaman FBI ve hükümetin takibi altında kalmıştır. Yakınlarının açıklamaları ve hayatı ile ilgili röportajlara yer verilen İnternetin Öz Evladı izle biyografisinde çarpıcı gerçeklere yer verilmiştir.

Yönetmenliğini ve senaryosunu Brian Knappenberger’ın üstlendiği belgesel 2014 yılında gösterime girdi. Röportaj yapılanlar ve belgeselde bulunan bazı isimler arasında Tim Berners-Lee, Cindy Cohn, Gabriella Coleman ve Cory Doctorow gibi isimler yer almaktadır. The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz izlemek için hd kalitede ücretsiz seyredebilirsiniz. İnternetin Öz Evladı: Aaron Swartz’ın Hikayesi izleyeceklere güzel bir biyografi seyri diliyoruz

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın