Yeni adresimiz www.filmbabasi.net olmuştur.
322 Görüntülenme
Açlık Oyunları 1 izle Türkçe Dublaj 1080p
7.2 IMDB Puanı

Açlık Oyunları 1 izle Türkçe Dublaj 1080p

(The Hunger Games)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Lionsgate
  • Film Süresi 2sa 22dk
Distopik bir Dünyada geçen The Hunger Games izle filmi bildiğimiz adıyla Açık Oyunları 1 izle, Suzanne Collins’in aynı isimdeki romanından uyarlanan ve dört filmden oluşan serinin ilk filmidir. Kıyamet sonrası temalı filmler severlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz filmde hayatta kalan insanların yaşadığı Panem isimli ülke zenginlerin yaşadığı büyük bir şehir olan Capitol ve bu şehrin pis işlerini, enerjisini ve beslenmesi gibi bir çok konuda sömürdüğü 12 farklı mıntıkadan oluşmaktadır. Başrollerinde Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Josh Hutcherson gibi oyuncular yer alırken filmin yönetmenliğini ise Gary Ross yapmıştır.

Açlık Oyunları türkçe dublaj izle filminin hikayesinden bahsetmek gerekirse, Panem’de yıllar önce yaşanan bir isyanın cezası olarak Capitol yönetimi 12 mıntıkadan her yıl bir kız ve bir erkek seçerek her yıl düzenlenen Açlık Oyunları isimli oyunda onları ölümüne yarıştırır. 12. mıntıkada ise çekilen kurada küçük kız kardeşinin çıkmasından sonra onun gitmesine razı olmayan Katniss Everdeen onun yerine gönüllü olur. Diğer seçilen haraç Peeta Mellark ve onlara yarışmada yardımcı olacak olan Effie ve Haymitch ile birlikte trene binerek yolculuklarına başlarlar. İlk başta ikili eğitimden geçerken Haymitch ise onları yarışmada sağ tutabilecek ya da bazı ihtiyaçlarını karşılayacak sponsor arayışına girer. Sponsor bulmak için Peeta’yı kullanarak yarışma öncesinde çıktıkları bir tv şovunda Katniss’e olan aşkını dile getirmesini ister ve bu hareket herkesin dikkatini çeker.

Oyunlar başladığında ise Katniss ve Peeta ayrı düşer ve henüz oyunun ilk saatlerinde 24 olan haraç sayısı 11’e düşer. Bazı mıntıka oyuncularının ittifak yapması ile gruplar oluşur ve Katniss tek başına saklanırken oyun kurucu Crane, haraçları birbirlerine yaklaştırmak için oyunda bir yangın çıkarır ve birbirlerine yaklaşmalarını sağlar. Katniss’i gören diğerleri onu öldürmek için peşinden gider ancak bir ağaca tırmanan Katniss’e ulaşamayınca inmesini beklemek için ağacın dibinde beklerler. Geceyi ağacın tepesinde geçiren Katniss, sabah uyandığında ise diğer mıntıkalardan Rue ile karşılaşır ve Rue, Katniss’e genetiği değiştirilmiş arıların bulunduğu kovanı gösterir ve onu aşağı atarlar. Zehirli arılar aşağıda bekleyen diğer haraçları sokmaya başlayınca kaçarlar ve Katniss rahatça aşağı iner. Ancak birkaç kez arılar tarafından sokulmasından sonra Rue onu iyileştirir.

Bir süre sonra başka bir haraç onları görür ve peşlerine düşer ancak Rue’nin ölümüne engel olamaz. Rue ile aralarında bir bağ kuran Katniss onu çiçeklerle süsleyerek son yolculuğuna uğurlar. Ancak onun bu hareketi 11. mıntıkada olayların başlamasına neden olur ve Capitol başkanı Snow, yıllar önce yaşanan isyanı hatırlar ve bu olaya çok sinirlenir. Olaylar büyümeye başlayınca Haymitch Crane’i oyunda aynı mıntıkadan olma şartıyla iki kazanan olmasına izin verilmesi konusunda ikna eder ve bu duyurulunca Katniss ve Peeta birbirlerini bulmak için yola koyulur. Açlık Oyunları 1 filminde daha sonra olan olayları izlemek için sitemizden Full HD kalitesinde dublaj ve altyazılı dil seçenekleri ile filmi sitemizden izleyen herkese şimdiden iyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın